İşTcell ve Google’dan KOBİ’lere web adresi

İştePosta hizmetinin tanıtım toplantısında konuşan Turkcell Kurumsal Müşteriler Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, Türkiye’de kurumsal e-posta kullanımına bakıldığında takriben 2 milyon KOBİ’den 400 bininin web adresi olduğunu bildirdi.

KOBİ’lerin yüzde 23’ünün şirket ismiyle bir e-postaya sahip olduğunu aktaran Sayın, bunların yüzde 53’ünün bireysel e-posta adreslerini kullandığını, yüzde 23’ünün hiç e-posta kullanmadığını kaydetti.

Sayın, firmaların İştePosta hizmetinden yararlanabilmesi için ilk şartın İşTcell üyeliği olduğunu, hizmet kapsamında üyeliği olan tüm KOBİ’lere web sitesi adresi ve tüm çalışanlarına e-posta sağlayacaklarını ve parasız alan isimi vereceklerini anlattı.

Hizmete ait teknik destek de sağlayacaklarını vurgulayan Sayın, alan isimi için 2 senelik anlaşma imzaladıklarını; firmanın İşTcell’den ayrılması halinde alan yerine şerh koymadıklarını da belirtti.

Sayın, müşterilerine bütün iletişim teknolojileri ile alakalı hizmet verebilmeyi amaçladıklarını, hizmet ne kadar dağılırsa o kadar faydalı olacağını düşündüklerini ifade ederek, “İletişim, teknoloji kullanımı ne kadar artarsa, şirket verimliliği o kadar artıyor” dedi.

İşbirliğinin Google’ın dünyada bu hizmet kapsamında bir mobil operatörle yaptığı ilk işbirliği olma özelliğini taşıdığını kaydeden Sayın, İşTcell’in 2 milyon üyesi bulunduğunu, KOBİ’lerin ve şirketlerin büyük bir bölümünün İşTcell’li olduğunu bildirdi.

Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil ise, KOBİ’lerin büyümesinin teknolojiyi iyi ve etkin kullanmasından geçtiğini belirterek, Google tarafında güçlü teknoloji Turkcell tarafında da

KOBİ’lere ulaşma imkanı bulunduğunu aktardı. İçil, hizmet sayesinde KOBİ’lere, dış dünyaya açılma, işlerini büyütme ile kurumsallaşma ve Türk ekonomisine katkıda bulunma fırsatı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

 

İŞTEPOSTA hizmeti

 

İşTcell ve Google işbirliğiyle sunulan İştePosta servisi kapsamında KOBİ’ler, tek bir yerden ve ücretsiz olarak, kendi şirket isimlerinden oluşan bir web sitesi adresi ve çalışanları için şirket isimi uzantılı e-posta sahibi olacak.

Servisten 2008 senesi içerisinde istifade edecek tüm İşTcell’li işletmeler, aldıkları bir adet alan ismini 2 sene süresince ücretsiz olarak kullanabilirken, Google arama motorunda kullanılmak üzere 80 YTL’lik reklam kuponu ve bir ay süresince cep telefonlarından e-postalarına 50

MB’lık erişim de ücretsiz sağlanacak.

İşTcell’li işletmeler ayrı olarak internet üstünden hatıranda yazılı veya sesli iletişim imkanı sağlayan Google Talk (GTalk), iş takibini sağlayacak Google Takvim, ofis uygulamalarının şirket içinde web üstünden kullanılmasına imkan veren Google dokümanları içeren Google Apps uygulamalarından da faydalanabilecek.

Bir önceki yazımız olan Land Rover G4 Challenge Roadshow Başlıyor başlıklı makalemizde başlıyor, challenge ve g4 hakkında bilgiler verilmektedir.